Notebook Teknik Servisi

Cihazınız arızalandı mı? Notebook Teknik Servisine mi ihtiyacınız var? Ücretsiz olarak arızasını size söylüyoruz, üstelik bize ücretsiz olarak kargo yoluyla her şehirden gönderebiliyorsunuz.! Detaylar için: 0212 213 87160212 266 5169

notebook teknik servisi

Notebooklar masaüstü bilgisayarlara alternatif olarak 1985 tarihi itibariyle üretilmeye başlanmıştır. Mouse, klavye ve ekranın bir arada bulunduğu Notebooklar, diz üstü bilgisayarların türlerinden bir tanesidir. Genellikle 15 inç ve 17 inç olan modelleri bulunmaktadır. Ağırlık olarak 2 ila 4 kilo arasında olan bu cihazlar elektrikle şarj edilebilen cihazlar olmaları sebebiyle dış kullanım için idealler. Hafif olmaları ve taşınabilmeleri bu cihazların özellikle öğrenciler ve iş hayatında çalışanlar tarafından sıklıkla kullanılmasına sebep olmaktadır. Wirelles internet bağlantısı yapılabilmesi de dışarıda internete bağlanmayı sağladığından Notebookları cazip bilgisayarlar haline getirmektedir.

İxir Notebook, Notebook Teknik Servisi hizmetinde tüm marka ve model Notebooklarınızın tamir ve bakım işlemlerini yürütmektedir. Tamamen ücretsiz kargo ile bize göndereceğiniz cihazlarınıza ücretsiz arıza tespiti yaptıktan sonra, sizden gelen tamir veya bakım onayına istinaden işlemlerini yapan İxir Notebook, yaptığı işlemlerde 6 ay garanti vererek müşterinin memnun olacağı bir hizmet anlayışını sunmaktadır. 2009 yılında faaliyete başlayan İxir Notebook, DELL, SONY VAIO, TOSHIBA, CASPER, HP, ACER, APPLE, LENOVO ve bunun gibi daha birçok marka ve model Notebookun tamir ve bakım işlerini üstlenmektedir. Notebookunuz ister garanti kapsamında olsun, ister garanti kapsamından çıkmış olsun tüm ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap olabilecek bir tamir, bakım, upgrade ve onarım hizmetini firmamızdan alabilirsiniz. Notebooklar özel uzmanlık gerektiren cihazlar olduğu için her bir model ve cihaza ayrı bir bilgi ve titizlikle yaklaşacak uzman personelleri bünyesinde bulunduran İxir Notebook arıza işlemlerinizi 3 iş günü içerisinde hallederek cihazlarınızı teslim etmektedir.

Diğer elektronik cihazlarda olan, kullanıcının evde tamir etme imkânı ne yazık ki Notebook cihazlarında bulunmamaktadır. Yapacağınız her hangi bir tamir işlemi garanti kapsamındaki cihazınızın garantisi bozacağı gibi yine hem garanti kapsamında olan hem garanti kapsamından çıkmış olan cihazlarınızı geri döndürülemez arızalarla baş başa bırakacaktır. Notebook Teknik Servisi hizmetleri cihazınızın uzun ömürlü olabilmesi ve sağlıklı çalışmaya devam edebilmesi için oldukça önemlidir. Notebooklar herhangi bir yanlış tamir işlemine maruz kalmaları halinde pahalı parçalarının olması ve bu parçaların zor bulunması gibi nedenlerle kullanılamaz hale geleceklerdir.

Notebook Tamir Servisi

Notebook teknik servis

Notebook Teknik Servis hizmetimiz Notebook ana kart onarımı, değişimi, Notebook güney – kuzey chipset değişimi, Notebook LCD(ekran) onarım, değişimi, Notebook klavye değişimi ve eksik tuş tamamlama, Notebook HDD değişimi ve upgrade’i, Notebook HDD data yedekleme ve veri transferi, Notebook ram değişimi ve upgrade’i, Notebook VGA tamiri ve değişimi, Notebook klavye değişimi ve eksik tuş tamamlama, Notebook CPU değişimi ve upgrade’i, Notebook optik sürücü; cd-rom, DVD-rom, değişimi, Notebook LCD inverter onarım, değişimi, Notebook ekran kartı onarımı, değişimi, Notebook menteşe ve mekanik parça değişimi, Lisanslı işletim sistemi kurulumu ve recovery, Notebook kasa değişimi, Notebook ana kart BGA ve SMD chip onarımı değişimi, Notebook ses kartı onarımı, Notebook Chipset, Notebook LCD kablo onarım, değişimi, Notebook hoparlör değişimi, Notebook Kasa, Notebook Özel Servisi, Notebook Batarya, Notebook Klavye, Notebook LCD Panel Data Kablo, Notebook Menteşe, Notebook Temizliği, Notebook ana kart, Notebook Adaptör, Notebook Klavye Tuşu, Notebook Fan, Notebook Optik okuyucu (DVD-RW), Notebook Merkezi, Notebook Harici Ekran Kartı, Notebook Tamircisi, Notebook Ekran (LCD Panel), Notebook Main board, Notebook HDD ürünlerinin ve hizmetlerinin tamamını kapsamaktadır.

 

Notebook Teknik Servisi hizmetimize başvuran cihazlar göz önüne alındığında en çok arızaların ekranlar sebebiyle çıktığını görüyoruz. Ekrana görüntü alamama, ekrandaki görüntünün silikliği, ekrandaki görüntünün beyaz olarak görünmesi ve ekran kırılmaları en sık karşılaşılan problemlerdir. Bu arızaların çeşitli nedenleri olabilmektedir. Eğer ekranınız herhangi bir çarpmaya maruz kaldıysa, her ne kadar çevresinde koruma çerçeveleri de olsa kolayca kırılabilir. Küçük ve fark etmediğiniz bir ekran kırığı zaman içerisinde büyüyerek tüm ekranınızı kaplayabilir. Beyaz ekran arızası genellikle ya ekranın tamamen bozulmasından kaynaklanır ya da grafik kartında bir arıza meydana gelmiş olabilir. Beyaz ekran arızalarında diğer bir seçenekte ekranınızla ana kartınız arasındaki kablonun zarar görmüş olması olabilir. Ekrana görüntü gelmiyorsa bu durumda ekran Floresanlarının veya invertörün arızalanmasından kaynaklanıyor olabilir. İxir Notebook tüm bu arızalarda kısa bir tespit süresinin ardından hızla sorunu çözecek ve Notebooklarınız ilk günkü çalışma performansına dönecektir.