Notebook Tamiri için hemen arayın. Ücretsiz Kargo seçeneği ile ihtiyaç duyduğunuz onarım için profesyonelliğimizden faydalanın!

Hemen aramak için tıklayın: 0212 213 8716 veya 0212 266 5169.

laptop tamiri

Laptoplar da görüntü aktarma birimi olan ekranları LCD yada Led Sistemleri olarak tasarlanmıştır. Çok ince ve hassas yapıdaki bu ekranlar çok rahat kırılabilir yada çalışamaz hale gelirler. Kırılma durumunda tamiri mümkün değildir ancak yenisiyle değiştirilerek çalışır hale gelirler. Kırılma sonucunda ekran içindeki likit olması gereken bölümden dışarı çıkarak görüntünün gelmesini engeller Oldukça dikkat gerektiren ekran değişimleri mutlaka bir yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Notebook Tamiri konusunda İxir Notebook olarak hemen hemen bütün marka ve model notebook yada notebooklar için gerekli olan ekranların satışını ve değişimini en ekonomik şekilde yapmaktayız.

Notebook Kapandı ve Açılmıyorsa Bizi Arayın!

Laptopunuz açılmıyorsa bizi arayın! Ekran kartı yada anakart ile ilgili bi problem olabilir. Bunun için cihazınızın uzman bir ekip tarafından kontrol edilip sorunun çözülmesini sağlamaktır. Eğer bilginiz yoksa cihaza daha fazla zarar vermemek için açmamanızı ve şarjdan çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.

notebook tamiri

Dilerseniz Uzman teknik servisimiz ile iletişime geçip teknik destek alabilir, dilerseniz cihazı bize göndererek en kısa sürede tamir sürecini başlatabilirsiniz. Ücretsiz Arıza tespiti ve Ücretsiz Kargo hizmetimiz ile en hızlı çözümler sunmayı hedefliyoruz. Laptop bilgisayarınız görüntü vermiyorsa, zamanla kapanıyorsa, kendini resetliyorsa ve buna benzer sorunlarla karşılaşıyorsanız çözümünüz İxir Notebook Uzun yıllardır bu işi yapıyoruz ve edindiğimiz tecrübe ile anakart tamirinde bir numarayız. Bazen yeni bir anakart size bütün sisteminizi değiştirtebilir. Çözülmesi imkansız gibi görünen sorunları teknik donanımımız ve tecrübemiz sayesinde çözüyor ve sizi büyük bir masraftan kurtarıyoruz.

Dizüstü bilgisayarlar olarak da bilinen Notebooklar, genellikle bir ekran ve bir klavyeden oluşan bireysel kullanım için düşünülmüş bilgisayarlardır. Bir Notebook, masaüstü bilgisayardan farklı olarak, ekran, klavye ve mause seçeneklerini tek başına kendisinde toplar. Bu nedenle portatif bir kullanım imkanı sağlayan notebooklar, kolay taşınabilmeleri ve birçok veriyi saklayabilmeleriyle çok tercih edilen bilgisayarlar olmuşlardır. İlk notebook üretimi Siemens Nixdorf tarafından 1985 senedinde gerçekleştirilmiştir.

Arızalanan Cihazınız İçin Uzman Personelimizden Yardım Alın

Teknolojideki hızlı gelişimle birlikte hemen her teknoloji üreticisi firma bir notebook modelini piyasaya sürmüştür. Günümüz teknolojisinde çok ilgi gören bu cihazlar ilk çıktıkları zaman hızla yaygınlaşmamış öncelikle iş dünyası ve iş adamlarına hitap etmiştir. Maliyetlerin ucuzlamasıyla fiyatları düşen Notebooklar ancak bundan sonra ev kullanıcılarının da satın aldığı yaygın bir kullanıma kavuşmuştur. Notebooklar çok kullanılan cihazlar olmakla birlikte bilgisayar tamir işlemlerinde de ön sıralarda yer alan bir cihaz grubudur. Notebook tamiri, pek çok marka ve model bilgisini bilmeyi gerektirdiğinde özel uzmanlık isteyen bir alandır. İxir Notebook tamiri firmamız tüm model ve markalardaki Notebooklarınızın tamir ve bakım hizmetlerini veren konusunda deneyimli ve özellikli çalışma hizmetleriyle sektördeki öncü firmalardan bir tanesidir.

Notebooklarda pek çok arıza görülebilir. Notebook tamiri bu işi bilmeyen bir kullanıcının hiçbir şekilde yapamayacağı bir işlemdir. Sadece Notebook’un vidalarını bile açmanız cihazınıza büyük zarar vereceğinden, Notebook’larınız arızalandıysa mutlaka tamir servislerine götürünüz.

Notebook Servisi

Notebooklarda en sık görülen arızalar, üzerine sıvı dökülmesi sonucu çalışmama, ekranın kırılması, ekranda görülen lekeler, LCD invertör arızaları, LCD florasan arızaları, Şarj girişi ve adaptör arızaları, ana kart arızaları, sabit disk ve bellek arızaları, dış göve kapak ve menteşe kırıkları, klavye arızaları, kablosuz ağ/wirelles arızaları, optik okuyucu CD/DVD– ROM arızaları, ölü piksel hataları olarak sayılabilir. Notebook tamiri konusunda engin bir deneyime sahip olan İxir Notebook tamir ettiği tüm Notebooklarda garantili bir hizmet sunmaktadır. Notebook modellerinin ve markalarının tamamına hizmet sunan firmamız, tüm değişim yaptığı parçalarda orijinal parçaları tercih etmekte ve bunlara 6 ay garanti vermektedir. Eğer bu süre zarfında aynı arızayla tekrar karşılaşırsanız, firmamız Notebook Tamiri işleminizi ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.

Notebooklarda garanti kapsamı dışında olan ekran kırıkları en çok karşılaşılan arıza türlerinin başında gelmektedir. Her ne kadar bir çerçeveyle korunmaya çalışılırsa çalışılsın küçük bir dikkatsizlikte bu camlar kırılabilirler. Ekranınızda oluşan ufacık bir kırık bile zaman içerisinde büyüyüp yayılarak ekranın tamamını kaplayabilir.

notebook tamir

 

Notebook Tamiri için bizi Arayın

Notebook Tamiri işleminde İxir Notebook firmamız, Notebook’unuzun orijinal ekranıyla değişimini sağlamakta ve 3 iş günü içerisinde bu arızanızı gidermektedir. Diğer bir ekran sorunuysa ekranda lekeler görülmesidir. Renk dağılmaları şeklinde görülen bu lekeler genellikle yeşil renklidirler. Bu renk dağılmaları da kırıktaki gibi küçük bir alandan başlayıp zaman içerisinde yayılım göstermektedir. Eğer ekranınızda bu şekilde bir leke görüyorsanız daha kötü hale gelmeden bir servise götürmeniz gerekmektedir. Diğer bir ekran arızası ise ölü piksel arızasıdır.

Sabit disk arızaları bilgisayarın belleğinin arızalandığı durumlardır. Böyle bir arızada Notebooklarınız donacak veya sürekli kopacaktır. Çoğunlukla silme ve kopyalama işlemleri sırasında hatalarla karşılaşılır. Arızalı sabit disk içerisindeki bilgilerin kaybolmaması için daha fazla hasar görmeden Notebook tamiri yapılmalıdır. Bu arıza Notebook’unuzu ilk aldığınız anda olabileceği gibi zaman içerisinde de görülebilir. Dünya standartları 2-3 piksele kadar izin verdiğinden Notebook’unuz yeni olsa bile aldığınız firmaya geri götürmeniz bir işe yaramayabilir. Ekranda siyah ya da beyaz bir nokta gibi duran ve hiç kaybolmayan bir piksel bozukluğudur. Eğer bu sizi rahatsız ediyorsa ekranınızın değişmesi gerekmektedir. İxir Notebook olarak Türkiye’nin neresinde olursanız olun, ücretsiz kargoyla bize gönderebileceğiniz ürünlerinizi en kısa sürede tamir edip yine ücretsiz kargoyla size gönderiyoruz.

LDC Florosan ve LCD İnvertör arızaları genellikle aynı sonucu doğururlar ekrana gelen görüntü silik bir hal alır ve zor görülür. Birbirinden farkı birinde florasan lambasının yanmış olması, diğerinde İnvertör cihazının arızalanmış olmasından kaynaklıdır. Her iki durumda da arızalanan parçaların değiştirilmesi gerekmektedir.

Notebook Teknik Servisi

Diğer bir Notebook Tamiri isteyen durum da şarj girişi ve adaptör arızaları’dır. Bu arızalarda kullanıcı kaynaklı olduğu için garanti kapsamı dışındadır. Genellikle adaptörün şarj girişine dikkatsiz şekilde sokulup çıkarılmasından oluşan şarj girişi arızaları, çok maliyetli tamir işlemleri olmasa da orijinal ve uyumlu jakın bulunmasının önem taşıdığı tamir işlemleridir. Ana kart arızaları Notebook tamiri işlemlerindeki en zor arızalardan birisidir. Notebook ana kartları maliyetli olabilmektedirler. Bu sebeple parça değişiminden ziyade ana kartın üzerindeki arızalı chiplerin tamir edilebiliyorsa tamir edilmesi daha uygundur. Bu durumda işinde gerçekten tecrübeli ana kart tamirini bilen ve deneyim kazanmış kişilerin yapabilecekleri bir işlemdir.

İxir Notebook, ana kartları tamir etme ve arızalarını bulma konusunda yıllardır edindiği deneyim ve profesyonel ekipleriyle, en uygun ana kart tamir işlemini siz müşterileri için gerçekleştirmektedir.  Sıvı dökülmesi de ne yazık ki notebook tamiri işlemlerinde sıkça karşılaşılan bir arızadır. Sıvı eğer ana kartı yakarsa bu tamir işlemi ana kart tamir işlemine dönüştüğünden tamiri zor işlemler grubuna girecektir. Sıvı dökülmesi işlemi esnasında Notebook çalışır vaziyetteyse hemen fişi çekilip bataryası çıkarılarak ters çevrilmeli ve beklenmelidir. Eğer sıvı cihazın içine sızdıysa hiçbir koşulda Notebook tekrar çalıştırılmamalı ve servise gönderilmelidir. Çünkü bu durumda çalıştırılması kısa devre yapmasına ve ana kart başta olmak üzere birçok cihazın bozulmasına sebep olabilir.

İxir Notebook

Çalışmayan durumdaki bir Notebook’un üzerine sıvı dökülmüşse asla çalıştırılmamalı, fişe takılıysa çıkarılmalı bataryası da çıkartılarak ters çevrilmeli ve servise gönderilmelidir. Notebooklarınız sıvı ile temas ettiğinde servis tarafından temizlenip kurutulduktan sonra çalıştırılmalıdır. Eğer sıvı klavyeye zarar vermişse, klavye mutlaka değiştirilmelidir. İxir Notebook tüm sıvı dökülmelerinde cihazınızı en az hasarla kurtaracak detaylı ve ince bir çalışma yürütmektedir.

7 gün 24 saat bizi arayarak Notebook Tamiri işlemlerinizin tamamıyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Bunların haricinde CD/DVD-ROM arızaları, kapaklarda bulunan kırıkları gibi pek çok Notebook tamiri işlemleri oluşabilmektedir. İxir Notebook tüm Notebook tamiri ve bakımı işlemlerinde deneyimli ekibi ve müşteri odaklı çalışmalarıyla Notebook’larınızı 3 iş gününde tamir edip geri göndermektedir. Kargoyla bize ulaştıracağınız Notebooklarınız arıza tespitinin ardından Notebook tamiri onayı alınarak tamir edilmeye başlanmakta ve müşterimizle tüm tamir aşamaları şeffaf bir şekilde paylaşılmaktadır. Notebook tamiri işlerinizde güvenlikli uygulamaları ve verdiği garanti süresiyle öne çıkan firmamız, Notebooklarınızın en iyi dostu olmayı sürdürüyor.