Notebook Servisi

notebook servisi

Notebooklar tamir işlemlerine en çok maruz kalan cihazların başında gelmektedir. Arızalanan notebook cihazları için notebook servisi olan İxir Notebook Servisine tüm şehirlerden ücretsiz kargo ile cihaz gönderebilirsiniz. Seyyar kullanımlarda oldukça aktif olan Notebooklar, bu sebeplerle pek çok deformasyona maruz kalabilmektedirler. Notebooklar klavye, Mouse ve ekranı birlikte olan bilgisayarlardır bu da başlarına gelebilecek herhangi bir aksi durumun tüm bu ekipmanları aynı oranda etkileyebileceğini göstermektedir. Notebook Servisi işlemlerinde deneyimli ve her türlü Notebook’u tamir edebilen geniş bir donanıma sahip ekibiyle tüm Notebookları model ve marka ayrımı yapmadan tamir edebilmektedir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun ücretsiz kargoyla bize gönderebileceğiniz Notebooklarınızı kısa bir süre içerisinde arıza tespiti yapılarak sizden gelen tamir onayını takiben 3 iş günü içerisinde tamir edilip teslimatı yapılacaktır. Tüm tamir işlemlerinde 6 ay parça garantisi sunan firmamız Notebook Servisi veren firmalar arasından deneyimi, hızlı çözümleri, müşteri odaklı çalışmaları ve uygun fiyat avantajlarıyla sıyrılmaktadır. Verdiği tüm hizmetlerde olduğu gibi Notebook Servisi hizmetlerinde de her zaman müşterisini düşünen firmamız, ücretsiz kargo olanağı ve ücretsiz arıza tespiti olanaklarıyla da ön plana çıkmaktadır.

Notebooklar kullanıma bağlı olarak, hassas teknolojik cihazlar olmaları sebebiyle arızaların fazla görüldüğü cihazlardır. Özellikle, ekran arızaları, çalışmama arızaları, çalışırken kapatma arızaları, şarj olmama arızaları gibi genel başlıklar altında pek çok arıza Notebooklarda gözlenebilir. Notebook Servisi işleri ayrıca periyodik bakım, yazılımsal ihtiyaçlar gibi tüm Notebook işlemlerini kapsamaktadır. İxir Notebook tüm bu hizmetleri eksiksiz ve tam deneyimli ekipleriyle vermektedir. İster fan temizliği yaptırın, ister Notebook’unuza format attırın isterseniz daha teknik arızalar için servis hizmetimizi kullanın tüm işlemlerinizde kaliteli bir Notebook Servisi hizmeti firmamız tarafından sunulmaktadır. İşi bilmeyen servilerin elinde Notebooklarınız heba olacak ve geri döndürülemez bir noktaya gelmeleri kaçınılmaz olacaktır. Eğer Notebookunuz arızalandıysa, kendi kendinize bir işlem yapmayı denemeden servise götürmeniz çıkabilecek maliyetleri azaltması açısından önemli olacaktır.

Laptop Tamiri Mecidiyeköy

laptop tamiri mecidiyeköy

Notebook arızalarını detaylı olarak incelemek gerekirse, ana kart arızaları, kablosuz ağ/Wirelles arızaları, LCD floresan arızaları, LCD invertör arızaları, optik okuyucu CD/DVD– ROM arızaları, ekranın kırılması, dış gövde kapak ve menteşe kırıkları, ölü piksel hataları, üzerine sıvı dökülmesi sonucu çalışmama, ekranda görülen lekeler, Şarj girişi ve adaptör arızaları, sabit disk ve bellek arızaları, klavye ve tuş arızaları gibi arızalar sayılabilir. Notebook Servisi hizmetlerimizde İxir Notebook firması olarak tüm tamir, bakım, onarım ve yazılımsal işlemlerinizde hızlı, deneyimli ve garantili hizmet ağımızla bütün arızalarınız ve işlemleriniz en kısa sürede çözüme kavuşturulacaktır.

Notebook Servisi olarak en büyük tamir sorunlarından birisi Notebook ana kartlarıyla ilgili sorunlardır. Ana kartların değişimi yüksek maliyetli bu ürünler sebebiyle müşteriyi oldukça zorlamaktadır. Bu sebeple eğer bir zorunluluk ve geri dönülemez bir durum yoksa ana kartlarınızı tamir ederek sizlere daha az tamir masrafı çıkartmak için deneyimli ekibimizle çalışmaktayız. Eğer tamir edilme olanağı bulunmuyorsa en uygun maliyetli ana kartı tamamen orijinal olmak koşuluyla değiştiriyor ve Notebookunuzu sağlıklı çalışır hale getiriyoruz. Kablosuz Ağ (Wireless) Arızaları da Notebooklarda sık karşılaşılan arızalardandır. Kablosuz ağ adaptörü kablo kullanmadan internet yayınlarını bilgisayarınızın algılamasını sağlayan bir karttır. Bu kartın arızalanması internet yayınını hiç alamamak veya bağlantınızın kopmasına sebebiyet verecektir. Bu kartın değiştirilmesiyle sorununuz çözülecektir.

Klavye arızaları da Notebooklarda sık karşılaşılan arızalardandır. Klavyeler sıvı dökülmesi sonucu arızalandığı gibi düşme veya yanlış kullanımlar sonucu da arızalanabilirler. Klavyelerin tamamı arızalanabileceği gibi bazı tuşları da arıza verebilir. Klavyelerin ve tuşların değişimiz Notebook Servisi hizmetimizde kolayca sağlanmaktadır. Klavyenizin yanı sıra dış gövde de arızalar, kırılmalar baş gösterebilir. Ne kadar küçük olursa olsun bu sorunlar zaman içerisinde büyüyecektir. İlk anda bu sorunlara çözüm bulmanız, sorunun büyümesini engelleyeceğinden böyle bir durumla karşılaştığınız anda Notebookunuzu servise vermeniz en doğru çözüm olacaktır. CD/DVD’nin okumaması arızası da Notebooklarda görülebilen arızalardır. Genellikle optik okuyucunun arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Bu tip bir arızayı servise vermeden çözmeniz mümkün değildir. Bu cihazların tamir edilme maliyetleri genelde değişim maliyetlerine yakındır. Bu sebeple değiştirilmeleri daha uygundur. Burada da Notebooklarda karşılaşılan en büyük sorun olan uygun kapakların bulunması sorunu baş göstermektedir.

Notebook Tamiri

notebook tamiri

Notebookların parçalarını bulmak kolay bir işlem değildir. Bu konuda sektördeki deyimiyle firmamız büyük fark yaratmaktadır. İxir Notebook Notebook servisi hizmetlerinin tamamında Notebooklarınıza uygun malzemeleri temin etmek, tamir edilmesi gereken malzemeleri uzmanlığımızla ve kaliteli bir şekilde onarımını gerçekleştirilmektedir. Notebooklarda görülen en önemli arızalardan birisi de ekran arızalarıdır.

Ekranlarda birçok farklı sebeple arıza olabilmektedir. Ekranlar ya tamamen karanlık kalmakta, ya beyaz ekrana düşmekte ya da piksel arızaları görülebilmektedir. Bunların hepsi farklı sebeplerden kaynaklanmaktadır. Beyaz ekran arızaları grafik kartından, ana kartla ekran arasındaki kablonun arızalanmasından ya da ekranın kendisinden kaynaklanan arızalardan olabilir. Diğer bir hata da ekrana görüntünün hiç gelmemesi veya çok silik olarak gelmesi olabilir. Bu arıza da invertör veya floresanın arızalanmasından kaynaklanabilir. Piksel bozulmalarıysa mutlaka önlem alınması gereken arızalardır. Eğer önlem alınmazsa bu arıza da yayılma görülebilir.

Notebook Servisi hizmetimizi 7 gün 24 saat arayabilir, tüm arızalarınızla ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, Türkiye’nin neresinde bulunduğunuz hiç önemli olmadan Notebookunuzu İxir Notebookun deneyimli ellerine bırakmak isterseniz, ücretsiz kargo hizmetimizle bize ulaştırabilir, ücretsiz arıza tespiti hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Notebooklarınız arıza tespitinin ardından size sunulan fiyat teklifine onay vermeniz durumunda tamir edilmekte ve 3 iş günü içerisinde size geri yollanmaktadır. Yaptığımız işlemlere 6 ay garanti verdiğimize de unutmayınız. İxir Notebook tamir ettiği tüm Notebooklarda en kaliteli teknik servis hizmetini veren köklü ve deneyimli bir firmadır. Bizimle çalışmaktan her zaman mutluluk duyacaksınız.