Cihazınız arızalandı mı? Ücretsiz olarak arızasını size söylüyoruz, üstelik bize ücretsiz olarak kargo yoluyla her şehirden gönderebiliyorsunuz.! Detaylar için: 0212 213 87160212 266 5169

laptop tamiri

Cihazınız arızalandı ise laptop tamiri için bizi arayın. Genellikle ekran, klavye ve Mouse’un birlikte olduğu taşınabilir bilgisayarlara Laptop denilmektedir. Laptoplar masaüstü bilgisayarlardan farklı olarak şarj edilebilir bir bataryaya sahiptirler ve elektrikten uzakta da şarj edilerek kullanılabilirler. Küçük ve taşınabilir olmaları en avantajlı özellikleridir. En fazla 3 ya da 4 kilo ağırlığında olan Laptoplar şarj edildiklerinde birkaç saat elektriksiz çalışabilmektedir. Özellikle ev dışında sık seyahat edenlerin ve öğrencilerin sıklıkla kullandığı Laptoplar montaj ve tasarım konusunda daha ince bir işçiliğe sahiptir. Bu durumda fiyatlarını masa üstü bilgisayarlara göre yükseltmektedir. 13, 15,17 inç gibi ekran büyüklüklerine sahip olabilirler. Laptopların ekran kartları genellikle NVidia ve ATI firmaları tarafından üretilirken, işlemcileri de genellikle AMD ve İntel firmaları tarafından sağlanmaktadır. Laptoplar; Netbook, Notebook ya da Laptop gibi değişik alt kategorilere ayrılmaktadır. Diğer bir önemli özellikleriyse Wirelles internet bağlantısı yapılabilen cihazlar olmalarıdır. Günümüzde teknolojinin hızlı ilerlemesine bağlı olarak pek çok marka ve model laptop kullanımı görülmektedir. Laptop Tamiri masaüstü bilgisayar tamirinden birçok teknik özelliklerle ayrılmış, incelikli bir iştir. İxir Notebook firmamız Laptop tamiri konusunda da uzman bir ekiple çalışmakta ve Laptoplarınız en kaliteli şekilde firmamız tarafından tamir ve bakım işlemine tabii tutulmaktadır.

Laptop tamiri masa üstü bilgisayarlardan tüm donanımıyla farklı olan bu cihazlar için özel uzmanlık gerektiren bir alandır. Bir masa üstü bilgisayarı tamir işlemlerinden çok fazla anlamasanız da tamir edebilme şansınız varken, bir Laptopta bu şansınız kesinlikle yoktur. Hem parçaları zor bulunduğundan, hem de bu parçaların yüksek fiyatlarından dolayı eğer Laptopunuz bir arıza yaşıyorsa bir teknik servise götürmeniz sizin için en doğru tercih olacaktır. Laptop tamiri pek çok arızayı kapsayabilen, her marka ve model için ayrı bir uzmanlık isteyen bir tamir işlemidir. İxir Notebook olarak tüm marka ve model Laptoplarınız konusunda deneyimli personellerimiz tarafından kısa süre içerisinde ve parça garantili olarak tamir edilmektedir.

Laptoplarda en sık karşılaşılan arızalar, LCD floresan ve LCD invertör arızası, ekran kırılmaları, Ekranlarda görülen lekeler, piksel bozulmaları, sıvı dökülmesi sonucu oluşan arızalar, şarj girişi ve adaptör arızaları, dış gövde kapak ve menteşe kırılmaları,  klavye arızaları, ana kart arızaları, optik okuyucu CD/DVD– ROM arızaları, sabit disk ve bellek arızaları, kablosuz ağ/Wirelles arızaları gibi arızalardır. Laptop tamiri konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, tüm arızaların tespiti ve çözümünde etkin bir çalışma sergileyen İxir Notebook sunduğu tamir ve bakım hizmetlerinin tamamında müşteri memnuniyeti prensiplerini sonuna kadar uygulamaktadır.  Tamir ettiği ürünlere 6 ay garanti veren İxir Notebook, bu süre içerisinde cihaz aynı nedenle arızalanırsa ücretsiz olarak tekrar tamir işleminizi gerçekleştirmektedir.

 

Notebook Tamiri

notebook tamir

Laptoplarda karşılaşılan arızalardan bahsetmek gerekirse, Laptop ekranınız eğer tamamen beyaz olduysa ve hiçbir görüntü gelmiyorsa bunun muhtemel üç nedeni olabilir, ya LCD ekranınızla ana kart arasındaki bağlantıyı sağlayan kablo arızalanmıştır, ya Laptop ekranınız tamamen arızalanmıştır ya da Laptop grafik kartını arızalanmıştır. Bu üç arızada da Laptop Tamiri yaptırmak gerekmektedir. Laptop ekranınız hiç görüntü almıyorsa bunun iki temel nedeni olabilir; Ya invertör arızalıdır ya da floresan arızalanmıştır. Her iki sorun içinde teknik destek almanız şarttır. Laptop tamiri işlemlerinde en sık karşılaşılan sorun LCD ekranın kırılmasıdır. Oldukça hassas olan bu ekranlar en ufak çarpma işleminde kırılabilirler. Ufacık bir kırık zaman içerisinde yayılarak tüm ekranı kaplayacak büyük bir kırık haline gelecektir. İxir Notebook’la tüm ekran sorunlarınıza çok kısa bir tamir süreciyle son verebilirsiniz.

Eğer cihazınıza sıvı döküldüyse, bu durumun sizin tarafınızdan temizlenmesi çok zordur. Hemen cihazı kapatıp cihazınızı servise göndermek en iyi çözüm olacaktır. Sıvı dökülmeleri ana kartın yanmasında dahil olmak üzere pek çok arızaya neden olabilmektedirler. En sık karşılaşılan durumsa klavyenin kullanılamaz hale gelmesidir. İxir Notebook olarak tüm sıvı dökülmesi LCD ekran arızalarında başarılı bir Laptop Tamiri uygulaması gerçekleştirerek, en kısa sürede cihazlarınızı eksi haline getirebiliriz.

Laptop Şarj Olmuyor veya Laptop Açılmıyor

Karşılaşılan diğeri bir arıza da cihazınızın şarj olmamasıdır. Bunun birçok nedeni olabilir. Batarya kullanım ömrü bitmiş olabilir, Şarj Adaptörün de sorun olabilir, Şarj Adaptörün de kablosunda kırılma vardır, Laptop ana kart üzerinde devre problemi vardır, Laptop batarya giriş soketin de hasar meydana gelmiş olabilir, Laptop adaptör giriş yuvası arızası ya da temassızlık durumlarından birisini yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumların hepsinde de servisten destek almanız, arızanın kolay ve sorunsuz şekilde çözülebilmesi açısından önemlidir. Aksi durumlar size fazladan yapacağınız maliyetler olarak geri dönebilir. İxir Notebook tüm Laptop şarj almama sorunlarınız da profesyonel ekibiyle yanınızda olarak, sorunu sizin için en uygun maliyetlerle çözecek bir Laptop Tamiri hizmeti vermektedir.

Laptop Yedek Parça ve Teknik Servisi

notebook servisi

Cihazınız çok ısınıp kapanıyorsa bunun muhtemel nedenleri, Laptop tozlanma ve gerekli hava sirkülasyonunun sağlanamaması, Notebook işlemcilerinin termal macunlarının kuruması, Yazılımsal sorunlar, Laptop soğutucu fan arızası gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Yazılımsal sorunları Laptoplarınız da yapacağınız virüs temizleme işlemleriyle çözebilme şansınız olabilirken diğer tüm arızalarda Laptop tamiri yaptırmanız kaçınılmazdır. Laptoplarda karşımıza çıkan en büyük sorunlardan birisi de cihazın yere düşürülmesidir. Bu durum Laptopunuzun içindeki pek çok parçayı etkileyen bir durum olduğundan cihazınızı böyle bir sorun karşısında teknik servise göstermeniz ileride oluşabilecek daha büyük hasarlardan Laptopunuzu koruyacaktır. Özellikle hard disk ve ekranlar hassas parçalar olduklarından, cihazı yere düşürdüğünüz de bu parçaların etkilenmesi olasıdır. Genel kasa da beliren küçük çatlaklarda Laptop kullanıldıkça ilerleyecek ve geri dönülmez bir noktaya gelebilecektir.

Laptoplarda en zor ve maliyetli arıza ana kart arızalarıdır. Bu arızalarda ana kart değişimi neredeyse Laptopun fiyatı kadar tutabilmektedir. Bu sebeple bu arızalarda ana kartın tamir edilme şansı varsa bu işleme gitmek önemlidir. İxir Notebook tüm bu saydığımız arızalarda ve çok daha fazlasında, Laptop tamiri işlerinizin tamamında 7 gün 24 saat verdiği hizmetle yanınızdadır.  Laptop tamiri konusunda uzman personeli ile yaptığı tüm işlemlere 6 ay garanti uygulayarak, müşteri memnuniyeti anlayışını yükselten İxir Notebook, Türkiye’nin neresinde olursanız olun anlaşmalı kargo firmamızla ücretsiz olarak bize ulaştıracağınız Laptoplarınızı 3 iş günü içerisinde tamir edip yine ücretsiz olarak geri yollamaktadır. Yaptığı tüm hizmetlerde uygun fiyat politikası benimseyen İxir Notebook, Laptop tamiri işlerinde de müşteri memnuniyetini kar prensiplerinin önüne koymuş, hız, güvenlik ve kaliteden ödün vermeyen deneyimli bir firmadır.