Casper Notebook Tamiri

Yetkili servisimizde pek çok markaya ait bir çok modelin tamiri uzmanlıkla yapılırken, Casper notebook tamiri de yetkin olduğumuz alanlardan birisi. Casper notebooklar dayanıklı ve kullanışlı bir yapıya sahip olsalar da bazen sistemden kaynaklı sorunlar olabileceği gibi, bazen de istenmeyen hatalar sonucu notebookunuz arıza verebilir. Herhangi bir arıza durumunda garanti kapsamına girse de girmese de bu arızalar tarafımızca en kısa sürede giderilmektedir. Peki en çok karşılaşılan Casper notebook arızaları nelerdir?

notebook tamir

Ekran Arızaları

Casper notebooklarda en çok karşılaşılan arızaları başına ekran arızaları gelmektedir. Hem dokunmatik ekranda sorunlar yaşanabilir, hem de ekran görüntüsünde. Her arıza için servisimiz en uygun çözümü sunacaktır. Ekranlarda en çok çatlama, kırılma, nokta şeklinde lekeler, dikey yatay çizgiler gibi sorunlar görülür. Çoğu ihtimalde yapılması gereken şey ekranı değiştirmektir. Bunun için gerekli olan Casper orijinal ekran tarafımızca en kısa sürede temin edilmektedir.

Şarj Girişi ve Adaptörde Yaşanan Arızalar

Casper notebookları sık sık şarj edildiği için şarja takarken özenilmiyor ve sonuç itibariyle şarj girişinde arızalar yaşanıyor. Bu durumlarda arızanın şarj girişinden mi yoksa şarj aletinden mi kaynaklandığına dikkat etmek lazım. Şarj aleti sorunluysa temini daha kolay olacaktır. Şarj girişi sorunluysa tamiri kolay ve ucuzdur ancak uyumlu olan jakı bulmak biraz zaman alabilir.

Bazen de notebookta kullanılan adaptörler yüksek voltaj nedeniyle yanabiliyor. Bu durumda notebookta da bazı hasarlara yol açılabilir. Servisimiz tarafından bu tür arızalar maksimum bir aylık süreçte giderilmektedir. Siz de adaptör tercih ederken mutlaka notebookun kendi voltaj ve amper değerine uygun adaptör tercih edin.

laptop tamiri

Sıvı Teması

Elektronik aletlerimizde en çok yaşadığımız sorunlardan biri de sıvı teması. Casper Notebook sıvı teması halinde hemen notebookun bataryasını çıkarın ve notebooku su döküldüğü halin yerine çevirin. Bu sayede sıvının daha da yayılması önlenmiş olur. Sıvı teması notebooka kısa devre yaptıracağı için arızalara neden olur. Sıvıya maruz kalan notebooku hiç bir şekilde fişe takmayın ve açmayın, bu haliyle bize getirin. Servisimiz sıvı temasını temizledikten sonra bilgisayarı açarak kontrol eder ve hasarları tespit eder.